Hram la Biserica Sfantul Mare Mucenic Gheorghe - Titan

Marti, 23 aprilie 2013, credinciosii de la Biserica Sfantul Mare Mucenic Gheorghe - Titan, isi sarbatoresc ocrotitorul. Incepand cu ora 8:30, va fi oficiata slujba Utreniei si apoi Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie. Credinciosii se vor putea inchina la moastele Sf. Haralambie, Sf. Trifon, Sf. IacobPersul, Sf. Gherasim de la Iordan, Sf. Mucenici de la Rait si de la Sinai, Sf. Longhin Sutasul, Sf. Chiriahi, Sf. Onufrie cel Mare, Sf. Siluan Athonitul, Sf. Lavrentie al Cernigovului, Sf. Ioanichie, Sf. Ciprian, Sf. Teodosie de la Sveatgorsk si Sf. Luca Doctorul fara de arginti.

Cu ocazia hramului, invitat de onoare este d-nul Robert Negoita, primar al Sectorului 3.

Biserica Sfantul Mare Mucenic Gheorghe - Titan se afla situata pe Str. Postasului nr.13.

Dl. Robert Negoita